O projekcie 

Szkoła to nie miejsce - to ludzie!  Opracujcie własną drogę na zasobach, które macie, na bazie własnych potrzeb i możliwości.. 

Jak dzieci, uczniowie, nauczyciele przetrwają ten trudny czas? W jakiej są kondycji psychicznej teraz? Czy można zapobiegać PTSD? Czy trzeba już TERAZ myśleć jak będą wyglądały pierwsze lekcje, pierwsze kontakty po powrocie do szkoły? Przecież nie zaczniemy od "otwórzcie książki, bo musimy nadgonić podstawę programową".... Jak być zdalnym nauczycielem? Organizacja zdalnej nauki. Czy przenosić do sieci plany nauczania w całości? Przecież dziecko młodsze może spędzać przed ekranem 1-2 g. dziennie, a starsze - do 3,4 godzin! Jak wspierać i moderować naukę dzieci w systemie zdalnym? Jak być zdalnym wychowawcą? Jak zadbać o higienę psychiczną dzieci i młodzieży? Jak organizować kształcenia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Jak dokumentować pracę zdalną? 

W tych niepewnych, pełnych lęku chwilach - nie fundujmy dodatkowych napięć, zalewania zadaniami i wyścigu po oceny!
Nie każdy ma stalowe nerwy, aby się w takich warunkach uczyć!  Wspierajmy ich siłę i odporność psychiczną, modelujmy dobre relacje, troskę, zainteresowanie - bycie razem! Nauka teraz ma spełniać funkcję profilaktyki obniżania nastroju i lęku - organizuje czas, wypełnia go, daje okruchy stabilizacji i bezpieczeństwa.

R


Created with Mozello - the world's easiest to use website builder.

 .